Strona główna
szukajpost.pl
Wypowiedzi dla hasła Drewno okrągłe

Propozycje pracy w Polsce. Lista zawodów (cd M ) .

...Makler morski Makler papierów wartościowych Malarz – tapeciarz Malarz budowlany Malarz konstrukcji i wyrobów metalowych Malarz lakiernik samolotowy Malarz lakiernik wyrobów metalowych Manewrowy Manewrowy metra Manikiurzystka Manipulant drewna okrągłego Marynarz statku morskiego Marynarz w żegludze śródlądowej Masażysta Maszynista agregatów prądotwórczych Maszynista chłodni Maszynista doku Maszynista górniczych maszyn wyciągowych Maszynista kolei linowych...

proreg.eu/viewtopic.php?t=130

Wykłady

...rekreacyjne 84% lasy publiczne Afryka 21,4% Azja 18,5% Europa 35% z Rosją 44,3% (1001,4 mln ha) Ameryka Północna i Środkowa – 32,9% Ameryka Południowa 47,7% Surinam 94,7% Gujana Francuska 45,6 ha/osobę Pozyskanie drewna 1,8 mld m³ opał 1,590 mld drewno okrągłe 3,4 mld łącznie 74%

www.edulas.net/student_edulas_net/viewtopic.php?t=253

Prezentacja na cwiczenia

Pomoc do potrzebnych na 29-11 opracowań: Polska norma PN – 79 / D – 01011 w następujący sposób definiuje wady:”…za wadę drewna okrągłego uważa się widoczne uszkodzenie lub anomalie jego budowy i barwy oraz takie cechy naturalne, które ograniczają zakres jego użyteczności”. Pojęciem wady drewna określić można wszelkie odchylenia od naturalnej budowy, wyglądu i barwy,...

www.edulas.net/student_edulas_net/viewtopic.php?t=345

Egzamin z użytkowania

...i pokrywają koszty działalności z własnych przychodów firmy”….. Pozyskaniem drewna nazywamy całokształt gospodarczej działalności człowieka, której celem jest pobranie z lasu surowca drzewnego i przekształcenie go w towar rynkowy – „ drewno okrągłe” zwane też „surowcem drzewnym”. Plan cięć – prace zrębowe – transport – dostarczenie do nabywcy. Procesem technologicznym nazywamy szereg czynności wykonanych na przedmiocie pracy, których celem jest zmiana...

www.edulas.net/student_edulas_net/viewtopic.php?t=433

Egzamin z użytkowania

...w zakładzie drzewnym. Wyeliminowany został „odpad”. Zwiększenie stopnia pobrania biomasy ze środowiska leśnego -wydajność surowca w Europie, tartacznictwo:65%; -Okleiny:40%, -Sklejka:46%, -Celuloza:30%, Chemia:70%; -60% arbomasy przeznacza się na drewno okrągłe, a ok. 40% pozostaje w lesie; -ze sprzedanego drewna okrąg. ok. 50% po przerobie będzie stanowić półprodukt (30% tego co wyprodukował leśnik); -Przy obróbce półproduktów wykorzysta się ok. 50% drewna (ok.15% tego co pozyskał leśnik). To co pozostaje...

www.edulas.net/student_edulas_net/viewtopic.php?t=433

Gatunki z ćwiczeń

...sięga do 600-700 m n.p.m. Dąb tworzy liczne zespoły leśne czy to mieszane z innymi gatunkami bądź drzewostany lite. Powierzchnia lasów dębowych w kraju wynosi 5,6% powierzchni naszych drzewostanów. Należy również odnotować występowanie dębu czarnego. Występuje on jako drewno okrągłe, które przez stulecia przelegiwałow bagnach lub starorzeczach. Sole żelaza w połączeniu z garbnikami zawartymiw drewnie nadają mu szaroczarne zabarwienie. Jest to poszukiwany surowiecdo wyrobu drobnych produktów rękodzieła, a także do celów...

www.edulas.net/student_edulas_net/viewtopic.php?t=336

Gatunki z ćwiczeń

...Zapach charakterystyczny dla gatunku, o długiej trwałości. O b r ó b k a m e c h a n i c z n a: dobra; drewno dobrze się skrawa, toczy i rzeźbi; łatwo łupliwe; łączenie na gwoździe i śruby dobre. S u s z e n i e: dobre; skłonność do przebarwień i spękań, zwłaszcza długo składowane drewno okrągłe przyjmuje zielonkawe zabarwienie, co tłumaczy się reakcją żelazo-garbnikową. Zaleca się suszenie powolne. Suszenie tarcicy:w sposób techniczny przy temperaturze poniżej 60°C i wilgotności powietrza65%. S k l e j a n i e - dobre. O b r ó b k a p o w i e r z c h n i...

www.edulas.net/student_edulas_net/viewtopic.php?t=336

Sine deski na poddaszu !

...Wada drewna, jedna z BARWIC; zjawisko trwałego, wgłębnego barwienia drewna przez niektóre gatunki grzybów należących do workowców (Ascomycetes) i grzybów niedoskonałych (Deuteromycetes). Porażeniu sinizną ulega świeżo wyprodukowana tarcica lub tzw. drewno okrągłe, a niekiedy drewno konstrukcyjne - o wilgotności bezwzględnej 25-90%. Sinizna nie wpływa na wytrzymałość drewna, ale obniża niektóre jego właściwości, pogarsza wygląd i obniża wartość rynkową.

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=39544

Ile zaoszczędzę mając własne drewno?

...i tak zapłacić za ścięcie, wywiezienie z lasu, załadowanie na platformę, transport do tartaku, przetarcie w tartaku, transport na plac budowy. Oczywiście pewne prace możesz wykonać sam jak np. ścięcie i oczyszczenie z gałęzi ściętych pni. Pamiętaj, że sam surowiec ( drewno okragłe loco las) nie jest drogie. Płaci się przede wszystkim za jego obróbkę. A Ty zapłacisz za jednorazową czynność (transportu, załadunku, przetarcia) więcej niż płacą za to wyspecjalizowane firmy w przypadkach dużych zamówień. Jeszcze jedno -...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=65334

zabezpieczenie więzby dachowej

...należy obciążyć, aby nie wypływało na powierzchnię. Orientacyjny czas nasycania drewna sosnowego nie struganego w roztworze w temp. 20 stopni Celsjusza jest następujący: Rodzaj wyrobu Czas nasycania w godzinach deska do 2 cm 1,5 bale do 5 cm 6,0 krawędziaki do 10 cm 18,0 drewno okrągłe od 10-12 cm 36,0 Impregnacja wgłębna Kąpiel „gorąco-zimna” Drewniane elementy najpierw zanurza się w gorącym 30–procentowym roztworze o temp. 60-65 Stopni Celsjusza na czas ok. 2 godzin, a następnie szybko przenosi się do...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=50169

Sinizna na krokiewkach

...występującym zjawiskiem wgłębnego barwienia drewna przez grzyby, zaliczanym do szerokiej grupy tzw. barwic. Sprawcami sinizny są niektóre gatunki grzybów należących do workowców ( Ascomycetes ) i do grzybów niedoskonałych ( Deuteromycetes ). Pozyskane z lasu tzw. drewno okrągłe lub świeżo wyprodukowana tarcica, a niekiedy także drewno konstrukcyjne w budynkach, ulegają porażeniu przez grzyby siniznowe wówczas gdy wilgotność materiału utrzymuje się przez dłuższy czas w przedziale wilgotności bezwzględnej 25-90 %....

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=75546

Metalowa więźba dachowa

czyli tarcica pomazana w skladzie drewna na zielono i opylona jako drewno na konstrukcje dachu :D Tak to określenie jest w polskich normach: "Tarcica – jest to asortyment drzewny powstały w wyniku przetarcia drewna okrągłego w sposób indywidualny bądź grupowy tarcicę obrzynaną – o obrobionych czterech płaszczyznach i krawędziach czoła i są to : belki – elementy o przekroju od 120/200 do 220/280 mm Powyższe wymiary dotyczą gatunków iglastych. Wymiary...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=149340

ruska bania

Czy może ktoś wie jak wybudować "ruską banię" ? (to jest saunę wybudowaną oddzielnie. Z drewna okrągłego.)

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=17189

DACH W DOBRYCH RĘKACH

...większą wytrzymałość)działające wzdłuż włókien to im bardziej odchylone od kierunku włókien tym wytrzymałość mniejsza.Dlatego sklejka to ulepszony materiał drewniany,ma zalety drewna bez wielu jego wad.Warstwy otrzymywane są przez skrawanie obwodowe drewna okrągłego,przez co włókna są skierowane w jednym kierunku .Sklejając je prostopadle do siebie,eliminuje się naturalne naprężenia drewna(skurcze i rozkurcze),czyli prostopadły układ włókien pozwala uniknąć wypaczania się(naprężenia nie sumują się...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=60047

Wlasne drewno na wiezbe - czy zawsze warto??

...z gałęzi - dżwig do załadunku na platformę ( o ile można dojechać ciężkim sprzętem do miejsca zrębu jeśli nie to dochodza koszty zrywki końmi i transport okrąglaków do drogi) - transport platformą do tartaku - przetarcie trakiem Do tartaku musisz zawieźć więcej drewna okrągłego niż wynika z obliczeń. Zawsze okazuje się, że są ubytki związane np. ze zbyt dużym oflizem, skrzywieniem pnia itd. Nie wypowiadam się co do ceny samego pozyskanego drewna. Nie wiem, czy Twój kuzyn da Tobie to drewno za frico, za pół litra czy też policzy...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=29931

IMPRESJA z Krajobrazów - plusy i minusy

...15. deski iglaste obrzynane 19-25 mm kl.III m3 0.2385 460.74 109.89 16. deski iglaste obrzynane 28-45 mm kl.III m3 0.1533 554.91 85.06 17. deski iglaste obrzynane wym. nasycone gr. 25 mm kl.III m3 1.4058 805.14 1131.90 18. drewno okrągłe na stemple budowlane m3 0.1866 289.94 54.11 19. drewno opałowe m3 1.7736 74.88 132.81 20. drzwi garażowe szt 1.0000 2900.00 2900.00 21. dyble stalowe szt 61.6000 0.85 52.36 22. farba olejna do...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=73695

IMPRESJA z Krajobrazów - plusy i minusy

...15. deski iglaste obrzynane 19-25 mm kl.III m3 0.2448 530.21 129.79 16. deski iglaste obrzynane 28-45 mm kl.III m3 0.1610 615.54 99.13 17. deski iglaste obrzynane wym. nasycone gr. 25 mm kl.III m3 1.5190 808.78 1228.54 18. drewno okrągłe na stemple budowlane m3 0.1910 288.09 55.03 19. drewno opałowe m3 1.8461 76.03 140.36 20. drzwi garażowe szt 1.0000 4800.00 4800.00 21. dyble stalowe szt 61.6000 0.85 52.36 22. farba olejna do...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=73695

Jak liczyć metr sześcienny drewna z lasu?

Zgadza się. Taki jest przelicznik drewna okrągłego. Przy tacicy jest już tak jak myślałeś zawsze :wink:

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=10074

Koszt stropu

...jedn. R M S 1 KNR-W 2-02 20224-01 Montaż płyt stropowych typu Filigran gr. 5-7 cm o dł. 3.0-4.5 m obmiar = 1elem. elem. 148.47 -- R -- 1* robocizna r-g 1.7600 12.32 12.32 -- M -- 2* zaprawa cementowa M 12 m3 0.0040 0.62 0.62 3* drewno okrągłe na stemple budowlane m3 0.0100 2.60 2.60 4* krawędziaki iglaste kl.II m3 0.0070 5.25 5.25 5* deski iglaste obrzynane 19-25 mm kl.III m3 0.0090 5.40 5.40 6* materiały pomocnicze % 1.5000 0.21 0.21 7* płyty stropowe...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=4958

Fundamenty

...tym razem pod stropem, a więc na górze (stąd określenie "pas górny"). Na tym podkładzie (ryglach jak wolisz) układa się belki Terivy lub ażurowe deskowanie szalunku stropu Akermana. Podkładami (podwalina i rygiel) są najczęściej kantówki, a stemplami drewno okrągłe na stemple lub bardziej wygodne w użyciu stalowe stemple o regulowanej wysokości.

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=613

Grupa Bydgosko-Torunska

...przy jego stosowaniu. Dla przykładu, producent popularnego Fobosu M-2 (Zakłady Chemiczne Luboń) podaje, że w przypadku zanurzenia drewna w 20% roztworze o temperaturze 20°C, czas nasycania powinien wynosić od 1,5 godziny (deska sosnowa o gru- bości 2 cm) do 48 godzin (świerkowe drewno okrągłe o średnicy od 10-12 cm). Impregnacja więźby Metodę zanurzeniową można z powodzeniem stosować do zabezpieczania więźby dachowej, pod warunkiem, że zostaną zrealizowane wszystkie zalecenia producenta impregnatu. Należy jedynie dodatkowo (np....

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=1335

domy z bali

No dobra... :-? to może ktoś mi odpowie - jakim sposobem przecierać drewno okrągłe żeby najlepiej nadawało się do budowy domu z bali?

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=248

domy z bali

bupalus Po dwóch-trzech latach czytania wszystkiego co mi wpadło do ręki w internecie i w książkach wybrałem technikę budowy z łączeniem węgłów na tzw. "siodło". Ja moją "chatkę" buduję z drewna okrągłego, struganego ręcznym okrągłym ośnikiem, bez pomocy prądu. Moje główne narzędzie to piła stihl ms361, duży topór ciesielski, parę dłut, wielokrążek do wciągania a właściwie wtaczania bali w górę i scriber taki cyrkiel z poziomicą. Robię...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=248

domy z bali

Mogę powiedzieć jak u mnie było z drzewem okrągłym, bo w płazach nie jestem obyty. Tutaj może ktoś inny pomoże. Jeżeli chodzi o drewno okrągłe, to ilość można obliczyć w prosty sposób np. ze wzoru objętości "walca" są jeszcze tabele dla leśniczych. Ja wyliczałem drewno w ten sposób: leśniczy zaoferował bale długości ok 9-10 m i średnicy w środku długości ok. 25 cm (o takie mi...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=248

grupa wielkopolska

...:lol: :lol: :lol: :lol: Sorki, Margolcia, ale naprawdę nieźle się urechotałem. 90 złociszy? Pocięte i porąbane? Liściaste gatunki? Sprowadzam na ziemię: normalna cena na składzie drewna opałowego w Gądkach (Nadleśnictwo Babki) to chyba 122zł (potaniało!!!), ale to drewno okrągłe, cięcie i rąbanie i dowóz za dodatkową opłatą. Drewna na opał w okolicznych leśniczówkach nie dostaniesz, bo wszystko idzie na skład. Sąsiadowi udało się parę miesięcy temu wyprosić w jednej leśniczówce ładnych parę metrów akacji (a ściślej...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=531

Grupa Podkarpacka

zgodnie z obietnicą podaję kody PKWiU dla drewna sprzedawanego prosto z lasu: 02.01.1 Drewno surowe nieobrobione w tym 02.01.11-00 Drewno okrągłe z drzew iglastych 02.01.12-00

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=521

FUNDAMENT - CENA m.b.

...3 d.1 KNR 2-02 0202-01 Ławy fundamentowe prostokątne żelbetowe, szer.do 0.6m obmiar = 0.60*0.3*1.0 = 0.180m3 m3 311.134 -- R -- 1* robocizna r-g 1.3338 51.870 9.34 -- M -- 2* beton zwykły z kruszywa naturalnego m3 0.1827 182.700 32.89 3* drewno okrągłe na stemple budowlane m3 0.0007 1.400 0.25 4* deski iglaste obrzynane 25 mm kl.III m3 0.0013 3.850 0.69 5* deski iglaste obrzynane 38 mm kl.III m3 0.0009 2.750 0.50 6* gwoździe budowlane okrągłe gołe kg 0.0954 1.961 0.35...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=16592

ŚLĄSK - TYCHY SZUKAM SOLIDNEJ EKIPY WYKONAWCZEJ DO BUDOWANIA

...0201-01 Ławy fundamentowe betonowe, prostokątne szer.do 0.6m obmiar = 1m3 m3 -- R -- 1* robocizna r-g 6.2000 46.50 46.50 6.2r-g/m3 * 7.50zł/r-g -- M -- 2* beton zwykły z kruszywa naturalnego m3 1.0150 196.21 196.21 1.015m3/m3 * 193.31zł/m3 3* drewno okrągłe na stemple budowlane m3 0.0060 1.61 1.61 0.006m3/m3 * 269.13zł/m3 4* deski iglaste obrzynane 25 mm kl.III m3 0.0080 4.56 4.56 0.008m3/m3 * 570.41zł/m3 5* deski iglaste obrzynane 38 mm kl.III m3 0.0050 2.85 2.85 0.005m3/m3 *...

forum.muratordom.pl/showthread.php?t=5579



Podobne hasła: drewno rozpierzchłonaczyniowe| drewno prasowane| Skalnica okrągłolistna| Jastrun okrągłolistny| Dom Towarowy Okrąglak| Gruszyczka okrągłolistna| drewno małowymiarowe| drewno późne| drewno kominkowe sezonowane